تبلیغات
وبلاگ شخصی رسول حسین زاده - مبهم سازی برای امنیت بیشتر ...
وبلاگ شخصی رسول حسین زاده
مقالات متنوع
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


سلام دوستان عزیز
به وبلاگ خودتان خوش آمدید .
امیدوارم از این وبلاگ خوشتان آمده باشد
و ساعات خوشی را سپری کرده باشید .
در این وبلاگ مطالب متنوعی همچون
مقالات کامپیوتر ( اینترنت , شبکه
ویندوز , نرم افزار , سخت افزار
تحقیق های رشته کامپیوتر )
طنز , اس ام اس , مقالات علمی پزشکی
فلسفی ,تست های روانشناسی
تلفن همراه , عکس های جالب و ....
وجود دارد .
لطفا من را از نظرات خود بهرمند سازید .
با تشکر

r.hosseinzadeh89@yahoo.com

مدیر وبلاگ : رسول حسین زاده
نظرسنجی
نظر شما درمورد این وبلاگ چیست؟


فکر کردن درباره داده هایی که هنگام گشتن در وبگردی از خود بر جای می گذاریم، ما را به همه چیز ظنین می کند. مرورگر؟ پر است از کوکی ها. موبایل؟ موقعیت شما را در هر لحظه مخابره می کند. موتورهای جستجو تمام فعالیت های شما را دنبال می کنند. سرویس های ایمیل همه چیز را در خود نگه می دارند. اینها تنها جاهای مشخصی هستند که می شناسیم. چه کسی می داند درون مسیریاب ها چه می گذرد؟

بنابراین یادگیری بهترین راه برای پاک کردن ردپاهای آنلاین بسرعت به مساله روز تبدیل شد. تکنیک های مفید در حفظ حریم خصوصی برای افراد، محیط های امن تری فراهم می آورد و آموزش روش ها برای پوشش ردپاهای آنلاین، ابزاری معقول برای حفاظت از تمام کاربران اینترنت است.

هر یک از تکنیک های محافظت از اطلاعات شخصی که در زیر آورده شده است، می تواند خطر سوءاستفاده از اطلاعاتی که برجای می گذاریم را کاهش می دهد. البته آنها کامل نیستند و حتی اگر همه آنها را با هم استفاده کنیم، باز هم خطراتی ما را تهدید می کند.

● مدیریت کوکی ها

موتورهای جستجو و شرکت های تبلیغاتی که حضور آنلاین ما را دنبال می کنند، مدعی هستند علایق ما را می شناسند و با تبلیغات اشتباه، ما را از خودشان دور نمی کنند. ولی چگونه ممکن است؟ مکانیسم استاندارد برای ردیابی آنلاین، ذخیره کوکی های مرورگر کاربران است. هر زمانی که به یک وب سایت بازمی گردید، مرورگر شما کوکی ها را به سرور ارسال می کند که در این حالت شما به بازدیدهای گذشته ارتباط داده می شوید. این اطلاعات شخصی کوچک برای مدت های زیاد باقی می ماند مگر این که مرورگر خود را به گونه ای تنظیم کنید که آنها را پاک کند.

بیشتر مرورگرها ابزار مناسبی برای رسیدگی به کوکی ها، خواندن مقدار آنها و حذف کوکی های خاص در اختیار دارند. این گونه پاکسازی های دوره ای می تواند کمک کننده باشد؛ اگرچه شرکت های تبلیغاتی در قرار دادن کوکی های جدید و ارتباط دادن نتایج جدید با قدیمی ها پیشرفت زیادی داشته اند.

کوکی های استاندارد ابتدای راه هستند. برخی شرکت های تبلیغاتی تمام تلاش خود را می کنند تا به عمق بیشتری از سیستم عامل نفوذ کنند. به عنوان مثال، برخی مرورگرها به ابرکوکی هایی که توسط افزونه هایی مانند فلش ذخیره شده اند دسترسی پیدا می کنند. واسط استاندارد مرورگر نمی داند این ابرکوکی ها وجود دارند و شما تنها از طریق افزونه ها یا دسترسی مستقیم می توانید آنها را حذف کنید.

● تور (Tor)

یکی از ساده ترین راه ها برای ردیابی دستگاه شما، از طریق آدرس IP آن است. آدرس های IP می توانند در برخی سیستم ها تغییر کند، ولی اغلب به صورت ایستا بوده و امکان ردیابی را به بدافزارها می دهد.

یک ابزار مناسب برای جلوگیری از این گونه ردیابی ها تور نامیده می شود که مخفف «The Onion Router» یا مسیریاب پیازی است. پروژه ای که یک ابرشبکه رمزگذاری شده را در بالای اینترنت می سازد. زمانی که دستگاه شما یک اتصال را آغاز می کند، شبکه تور مسیری را از طریق n گره مختلف میانی در زیر شبکه تور ترسیم می کند. درخواست های شما این مسیر را دنبال کرده و با عبور از هر گره یک بار رمزگذاری می شود (nبار رمزگذاری در کل مسیر)؛ هر گره یک لایه رمزگذاری را همانند یک لایه پیاز در هر مرحله به مجموعه رمزگذاری ها اضافه می کند.

در پایان مسیر آخرین ماشین که پیغام به او تعلق دارد، همانند یک پروکسی عمل کرده، صفحه وب را nبار رمزگذاری و از طریق همان مسیر برای شما ارسال می کند. هر ماشین در این زنجیره تنها گره قبل و بعد خود را می شناسد. هرچیز دیگر یک راز سربه مهر خواهد بود. این راز، از شما و ماشینی که در آن سوی زنجیره قرار دارد، محافظت می کند. پس هرچه این لایه ها بیشتر باشد، امنیت بیشتری نیز در طول مسیر برقرار خواهد بود.

راه های زیادی برای استفاده از تور در هر سطح از پیچیدگی وجود دارد؛ از کامپایل دستی کد گرفته تا دانلود یک ابزار. یکی از گزینه های محبوب، دانلود Torbutton Bundle است؛ یک نسخه تغییریافته از فایرفاکس با افزونه ای که روشن یا خاموش کردن تور هنگام استفاده از مرورگر را ممکن می کند. استفاده از تور با این ابزار به همان سادگی وب گردی خواهد بود.

● SSL

یکـی از سـاده تریـن مکانیسم های حفاظت از محتوا، اتصال رمزگذاری شده SSL است. اگر با یک وب سایت از طریق «https» تعامل برقرار کرده اید، اطلاعات مبـادلــه شـده بخوبــی بـا الگوریتم های پیچیده ای رمزگـذاری می شود. بهترین ارائه کنندگان ایمیل مانند جیمیل امروزه کاربران خود را به استفاده از یک اتصال https برای حفظ حریم خصوصی ترغیب می کنند؛ به وسیله تغییر حالت دادن مرورگر به سطوح امن تر.

اگر اتصال SSL بدرستی تنظیم شده باشد، می تواند داده هایی را که بین شما و وب سایت رد و بدل می شود، مخفی کند. اگر ایمیلی را می خوانید یا ارسال می کنید، اتصال SSL اطلاعات شما را از چشم افراد سودجویی که ممکن است در هر رایانه یا مسیریاب بین شما و وب سایت مخفی شده باشند، پنهان می کند.

این اتصال تنها از اطلاعاتی که بین رایانه شما و وب سایت مقصد رد و بدل می شود، محافظت می کند و کنترلی روی کارهایی که وب سایت با آن اطلاعات انجام می دهد، ندارد. هنگامی که از طریق مرورگر وب ایمیل های خود را می خوانید، رمزنگاری SSL تمام مسیریاب های بین رایانه شما و وب سایت ایمیل را از دور خارج می کند، ولی نمی تواند افرادی را که در مقصد قرار دارند از دسترسی به ایمیل های رسیده بازدارد. به این صورت است که سرویس ایمیل رایگان شما می تواند از ایمیل هایتان برای انتخاب مناسب تبلیغات استفاده کند، درحالی که آنها را از دیگران محافظت می کند. پس به یاد داشته باشید سرویس های وب ایمیل می توانند ایمیل شما را ببینند.

البته با وجود این، تعداد زیادی تکنیک پیچیده، از جمله آلوده کردن فرآیند تائید اعتبار، برای ایجاد اخلال در اتصال های SSL وجود دارد؛ بنابراین هنگامی که از شبکه وایرلس داخلی یک فروشگاه یا کافی شاپ استفاده می کنید، ممکن است SSL فردی را از رصد فعالیت های شما بازدارد ولی نمی تواند جلوی بیشتر مهاجمان مصمم را بگیرد.

● پیغام های رمزگذاری شده

درست است که تور آدرس IP شما را پنهان کرده و SSL از اطلاعات شما درمقابل افراد سودجویی که وارد شبکه شده اند محافظت می کند، ولی فقط نامه رمزگذاری شده می تواند پیغام هایتان را تا زمان رسیدن به مقصد حفاظت کند. الگوریتم رمزگذاری، پیغام را به گونه ای بسته بندی می کند که گویی رشته ای از حروف تصادفی و بی ربط به یکدیگرند. این بسته مستقیما به گیرنده ارسال می شود که در واقع تنها کسی است که رمزگشایی آن را در اختیار دارد.

استفاده از نرم افزار رمزگذاری مقابل SSL بسیار پیچیده تر و گنگ تر است. هر دو طرف باید نرم افزارهای سازگار را اجرا کنند و همچنین باید برای ایجاد کلیدهای صحیح و به اشتراک گذاری آنها آماده باشند. شاید خود فناوری چندان پیچیده نباشد، ولی مستلزم انجام فعالیت های بسیار بیشتری است.

همچنین گستره وسیعی از بسته های رمزگذاری با کیفیت های گوناگون وجود دارد. استفاده از برخی آنها ساده تر است که اغلب بیشترین ضعف ها را دارند. متاسفانه علم رمزشناسی علمی در حال گسترش است و به دانش عمیقی از ریاضیات نیاز دارد. برای درک درست دامنه و اتخاذ یک تصمیم صحیح درباره امنیت، نیازمند سال ها تجربه و دانش فراوان خواهیم بود. با وجود مشکلات و محدودیت های موجود، حتی بدترین برنامه ها نیز می تواند آنقدر قدرتمند شود که مقابل تمام راهکارهای ما مقاومت کند؛ مانند کسی که از قدرت مدیر سیستم استفاده می کند تا پیغام ها را بخواند.

نوع مطلب : اینترنت، 
برچسب ها : امنیت، مبهم سازی، پوشاندن ردپای آنلاین،
لینک های مرتبط :
رسول حسین زاده
چهارشنبه 22 آذر 1391
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
پیوند روزانه
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
آگهی رایگان - آگهی رایگان
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای وبلاگ شخصی رسول حسین زاده محفوظ است